2017 Stovyklos

8 – 16 metų vaikai

Kaina:

169 Eur
162 Eur – Registruojant grupę (4 ir daugiau)
145 Eur – 2 ir daugiau vaikų iš vienos šeimos

Datos:

liepos 1 – liepos 7 d.
liepos 9 – liepos 15 d.

“Šiaulių krašto skautai neskautams“

Dalyviai:

8 – 14 metų vaikai

Kaina:

165 Eur
158 Eur – Registruojant grupę (4 ir daugiau)
142 Eur – 2 ir daugiau vaikų iš vienos šeimos

Data:

liepos 23 – liepos 29 d.

Skamba neįtikinamai? Tačiau ar gali būti didesnis nuotykis už savaitę miške gyvenant palapinėse, valgant maistą nuo laužo, o vakarais prie to pačio laužo dainuojant, keliaujant po Lietuvą, išmokstant begalę naujų dalykų bei susirandant daugybę naujų draugų?

O svarbiausia – skautai padės tai patirti jūsų vaikams – neskautams!

Tikriausiai esi girdėjęs apie skautus Pasaulyje ir Lietuvoje? Skautai – savanoriškas, pasaulinis jaunimo judėjimas, veikiantis jau daugiau nei 100 metų daugiau nei 200 valstybių visame pasaulyje. Skautų idėjos paslaptis –unikalus skautiškas metodas, susidedantis iš įžodžių, buvimo gamtoje, mokymosi veikiant, patyrimo laipsnių, bei mažų grupių (skilčių) narystės. Šitaip, padedantsuaugusiems savanoriams, ugdomas charakteris, atsakomybės jausmas bei pasitikėjimas savimi.

Mes suprantame, kad vaikui, ką tik atvykusiam į skautų stovyklą, gali būti sunku susigaudyti tarp įvairių skautų naudojamų terminų, veiklų, gyvenimo būdo ir pan. Todėl siūlome atvykti į “Skautai neskautams” stovyklas, kur vaikai su skautišku gyvenimu supažindinami ilgamečių skautų vadovų, tačiau iš lėto, nuo pačių pagrindų.

„Skautai neskautams“ stovyklos, jau nuo 2003 metų tęsiama skautų tradicija. Vasaros metu skautų vadovai organizuoja skautiškas stovyklas vaikams, kurie norėtų susipažinti su skautais iš arčiau ir praktiškai. Per šias nuotykių pilnas stovyklas vaikai praeina skautišką pradžiamokslį ir įgyja naudingos, gyvenime pritaikomos patirties: kaip nepasimesti ir orientuotis gamtoje, rišti mazgus, suteikti pirmąją pagalbą, įveikti netikėtai atsiradusias kliūtis ir tuo pačiu susirasti draugų. Taip plečiamos vaikų komforto ribos, pasitikėjimas savimi bei ugdomas pilietiškumas.

Savaime suprantama, kad leidžiant vaiką į neįprastą stovyklą miške, svarbu yra patikimi vadovai ir įdomi programa. Stovykloms pradedame ruoštis dar sniegui nenutirpus, o “Skautai neskautams” stovyklose dirba jau ne pirmus metus skautaujantys vadovai, kurie turi daug stovyklinės ir žygių patirties. Vienai 7–10 vaikų grupei vadovauja vienas patyręs skautų vadovas, kuris yra baigęs Lietuvos skautijos vadovų mokymus, higienos, pirmos pagalbos ir turistinių stovyklų organizavimo kursus.
Be grupelių vadovų ir jų padėjėjų, visai stovyklai vadovauja didelę skautišką patirtį turinti vadovų komanda:
— stovyklos viršininkas,
— komendantas,
— programos vadovas,
— ūkvedys ir maistininkas,
— stovykloje pastoviai budi medikas.
Kartu su 100 vaikų vienoje stovykloje dalyvauja 21-23 suaugę
skautų vadovai.

Kiekvieną dieną stovyklos gyvenimas prasideda mankšta, prausimusi, rikiuote ir vėliavos pakėlimu su skautiškais šūkiais. Skautų dienos programą dalina pusryčiai, pietūs, vakarienė ir naktipiečiai. Stovykloje gyvename palapinėse, čia taip pat yra ko pasimokinti (kaip drabužius tvarkingai laikyti, kaip įsirengti savo batų džiovyklę ar indaują, kaip išsivirti maisto ant laužo).

Kiekvieną dieną vyksta įvairi skautiška programa: žvalgome apylinkes, išmokstame naudingų dalykų, kurie vėliau praverčia įveikiant įvairias užduotis. Stovykloje vaikai visur dalyvauja su savo grupele, vadinama skiltimi. Visi kartu patiriame daug nuotykių. Su savo grupe leidžiamės į įvairius iššūkius tiek stovykloje, tiek už jos ribų. Taip pat, su suaugusių vadovų priežiūra, grupelė išbando įvairias stovyklos atsakomybes: valgio gamybą, vakarinį stovyklos laužo užkūrimą, budėjimą stovykloje ir kitas žvalgybines užduotis.

Sausumos skautų programa – tai įvairūs žygiai, gamtos pažinimas, laužų bei pionerijos (statinių) įgūdžių lavinimas, tačiau taip pat ir dvasinė programa, padedanti geriau pažinti tiek save, tiek kitus.

Sausumos skautai daugiau laiko leidžia krante, tačiau tai nereiškia kad jie bijo vandens! Tiesiog, ant kranto taip pat yra daugybė galimybių pažinti mus supančią aplinką ir žmones. Per “Skautai neskautams” stovyklas vaikai leisis į sausumos žygius, mokysis statyti įvairius statinius, bei žais įvairius pažintinius žaidimus.

Jūrų skautai – mėlynomis uniformomis, turi daug patyrimo vandens žygiuose, buriavime ir žino kaip elgtis vandenyje. Grupeles jie vadina „valtimis“, rikiuojasi „laivo deniuose“ ir turi senas ir įdomias tradicijas su kuriomis šią vasarą mielai dalinsis su stovyklaujančiais vaikais.

Jūrų skautų programa nuo sausumos skautų skiriasi papildomais jūriniais elementais ir vandens programa. Čia vaikai mokosi saugaus elgesio vandenyje, pažįsta gelbėjimo priemones, išmoksta valdyti baidares, plaustus. Kai kada patys statosi kokią plaukimo priemonę ir su vadovais dalyvauja vandens žygyje.
Šią vasarą stovykla bus aktyvi:
keliausime plaustais Šventosios upe, turėsime orientavimosi gamtoje žygį, išmoksime kur ir kaip virves naudoja jūrininkai.