„Oro skautai neskautams“ stovykla

9 – 16 metų vaikai

Kaina:

195 Eur
182 Eur – Registruojant grupę (4 ir daugiau)
165 Eur –
2 ir daugiau vaikų iš vienos šeimos

Data:

liepos 16 – liepos 22 d.

Trumpas aprašymas:

“Oro skautai neskautams” stovyklos – tai savaitės nuotykis ir susipažinimas su oro skautais.

Stovykloje veiksi kartu su savo bendraamžiais skautiškoje skiltyje, padedant vadovams pažinsi gamtos ir skautiškus ženklus, tinkamai susidėsi kuprinę ir įveiksi skautišką žygį, vakarais su naujais draugais prie laužo žaisi, dainuosi, vaidinsi, galėsi budėti prie laužo, išmoksi saugiai jį kūrenti ir prižiūrėti.

Programos įgyvendinimas paremtas pasaulyje pripažintu „skautiškuoju metodu“, kurio elementai yra mokymasis veikiant, mažų grupių sistema, gamtos pažinimas ir veikla joje, vadovo pavyzdys, asmeninio pažangumo sistema ir bendros taisyklės. Užsiėmimų veiklos organizuojamos pagal amžiaus grupes (9–12 m., 13–16 m.). Vaikai, veikdami mažose grupelėse (skiltyse), padedami vadovų, susikuria simboliką, prisiima pareigų, planuoja vakaro programos (skautiško laužo) įgyvendinimą, priima sprendimus, aptaria vykdytą veiklą. Aktyviųjų metodų pagalba dalyviai susipažįsta su skautiška veikla, mokosi stovyklos įrengimų konstravimo, eina į žygį, stebi gamtą, susipažįsta su gimtojo krašto kultūra ir istorija, mokosi saugiai elgtis prie laužo, naudotis įrankiais, atlieka kūrybines užduotis ir taip patiria skautiško nuotykio dvasią, įgydami gyvenimiškų įgūdžių, dar geriau pažindami save ir aplinką, surasdami naujų draugų.

Skautišką gyvenimą šioje stovykloje papildys aviacinė veikla. Susipažinsime su aviacijos istorija, sklandytuvais, lėktuvais, sraigtasparniais. Susipažinsime su sklandytuvo valdymu naudodamiesi aerodinaminiu treniruokliu, įsėdę į vaikišką vienvietį sklandytuvą LAK-16M. Planuojame pažintinį skrydį. Kiekvieną stovyklautoją patyrę pilotai paskraidins lėktuvu ratuką virš aerodromo arba pakilsime ir nutūpisime karšto oro balionu (skrydžio aukštį ribos virvės ilgis). Lankysimės kaimynystėje įsikūrusioje Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktinės bazėje, iš kurios saugoti sienos kyla sraigtasparniai.

Tai puiki proga pastovyklauti gamtoje, susirasti draugų, susipažinti su aviacija, pabūti ten, kur verda tikras lakūnų gyvenimas ir lėktuvai moja sparnais. Maloniai kviečiame!

Kelionė į stovyklavietę ir iš jos

Į stovyklą atveža ir iš jos vaikus pasiima tėveliai (globėjai) stovyklos organizatorių numatytu laiku. Į stovyklą vaikus reikia atvežti pirmą pamainos dieną tarp 10.00–12.00 val. Atvažiuoti pasiimti vaikų ir padėti jiems susitvarkyti reikia paskutinę pamainos dieną, nuo 10.00 val. O išvažiuoti iš stovyklos prašome po 12.00 val. vyksiančios stovyklos uždarymo rikiuotės, kurią maloniai kviečiame pasižiūrėti.

08:00 – Keliamės, mankšta, prausimasis
08:45 – Rikiuotė
10:00 – RYTINĖ PROGRAMA

18:00 – Rikiuotė, vakarienė, poilsis, pasiruošimas vakaro programai
20:00 – VAKARINĖ PROGRAMA
22:00 – Naktipiečiai, dienos aptarimas prie laužo, pasiruošimas miegui

“Oro skautai neskautams” viršininkas
Skautininkas Mantas Pilkauskas
Tel. nr: 8 615 78995 (nuo liepos 1 d.)
El. paštas.: skautai@neskautams.lt

Stovyklos programos vadovė