Meniu
Uždaryti

JŪRŲ SKAUTAI NESKAUTAMS STOVYKLOS

Dalyviai: 8 - 16 metų vaikai
Kaina: 185 Eur
179 Eur - registruojant grupę (4 ir daugiau)
165 Eur - 2 ir daugiau vaikų iš vienos šeimos
Datos: 2020 liepos 5 - 11 d.
2020 liepos 12 - 18 d.

“Jūrų skautai neskautams” stovykla – tai savaitės nuotykis ir susipažinimas su jūrų skautais.

Jūrų skautai išsiskiria savo tradicijomis, programa ir patirtimi vandenyje. Mūsų stovyklose be bazinių skautiškų žinių, vaikus ruošiame saugiam susitikimui su vandeniu: susipažįstame su įvairiomis gelbėjimosi priemonėmis, plaustais ir baidarėmis.

Naudodami jau daugiau nei 100 metų gyvuojančią skautų metodiką bei patirtį vandenyje, žingsnis po žingsnio plečiame vaikų komforto ribas ir patyrimą. Vaikai įgyja daugiau pasitikėjimo savimi ir savarankiškėja. Stovyklose kartu su 8-10 vaikų grupele visur dalyvauja bent vienas patyręs jūrų skautų vadovas.

Programos metu mokysimės statyti skautiškus įrenginius iš medžio ir virvių, įsirengsime pastovykles. Turėsime linksmus ir įdomius skautiškus mokymus: kaip užkurti laužą ir pasigaminti valgį, saugiai naudoti peilį, suteikti pirmąją pagalbą ir nepasimesti kritinėse situacijose, kaip saugiai elgtis vandenyje, prisipūsti ir saugiai plaukti plaustu, orientuotis ir nepasimesti gamtoje.

Visą įgytą patirtį pritaikysime praktiškai konstruodami plaustus. Juos išbandysime stovykloje, o vėliau leisimės į tikrą vandens žygį upe. Mūsų laukia dienos žygiai vandeniu ir sausuma, maisto gamyba lauko sąlygomis, šaudymas iš lankų ir kitos pramogos.

Tai kupinas nuotykių skautiškas pasaulis, su legendomis, strateginiais ir komandiniais žaidimais, vakarine programa prie laužo ir kitomis skautiškomis staigmenomis.

Į šią kupiną nuotykių ir patirčių savaitę kviečiame ir tave!

Stovyklos dienotvarkė

08:00 – Keliamės, mankšta, prausimasis

08:45 – Rikiuotė

09:00 – Pusryčiai

10:00 – RYTINĖ PROGRAMA

13:00 – Pietūs, poilsis, laikas grupelėse, maudymasis

15:00 – POPIETINĖ PROGRAMA

18:00 – Rikiuotė, vakarienė, poilsis, pasiruošimas vakaro programai

20:00 – VAKARINĖ PROGRAMA

22:00 – Naktipiečiai, dienos aptarimas prie laužo, pasiruošimas miegui

23:00 – Tyla

Stovyklos vadovai

Savaime suprantama, kad leidžiant vaiką į neįprastą stovyklą miške, svarbu yra patikimi vadovai ir įdomi programa. Stovykloms pradedame ruoštis dar sniegui nenutirpus, o “Skautai neskautams” stovyklose dirba jau ne pirmus metus skautaujantys vadovai, kurie turi daug stovyklinės ir žygių patirties. Vienai 7–10 vaikų grupei vadovauja vienas patyręs skautų vadovas, kuris yra baigęs Lietuvos skautijos vadovų mokymus, higienos, pirmos pagalbos ir turistinių stovyklų organizavimo kursus. Be grupelių vadovų ir jų padėjėjų, visai stovyklai vadovauja didelę skautišką patirtį turinti vadovų komanda: — stovyklos viršininkas, — komendantas, — programos vadovas, — ūkvedys ir maistininkas, — stovykloje pastoviai budi medikas. Kartu su 50 vaikų vienoje stovykloje dalyvauja 10-12 suaugusių skautų vadovų.

Stovyklos programa

Kiekvieną dieną stovyklos gyvenimas prasideda mankšta, prausimusi, rikiuote ir vėliavos pakėlimu su skautiškais šūkiais. Skautų dienos programą dalina pusryčiai, pietūs, vakarienė ir naktipiečiai. Stovykloje gyvename palapinėse, čia taip pat yra ko pasimokinti (kaip drabužius tvarkingai laikyti, kaip įsirengti savo batų džiovyklę ar indaują, kaip išsivirti maisto ant laužo). Kiekvieną dieną vyksta įvairi skautiška programa: žvalgome apylinkes, išmokstame naudingų dalykų, kurie vėliau praverčia įveikiant įvairias užduotis. Stovykloje vaikai visur dalyvauja su savo grupele, vadinama skiltimi. Visi kartu patiriame daug nuotykių. Su savo grupe leidžiamės į įvairius iššūkius tiek stovykloje, tiek už jos ribų. Taip pat, su suaugusių vadovų priežiūra, grupelė išbando įvairias stovyklos atsakomybes: valgio gamybą, vakarinį stovyklos laužo užkūrimą, budėjimą stovykloje ir kitas žvalgybines užduotis.

JŪRŲ SKAUTAI NESKAUTAMS STOVYKLOS

Dalyviai: 8 - 16 metų vaikai
Kaina: 185 Eur
179 Eur - registruojant grupę (4 ir daugiau)
165 Eur - 2 ir daugiau vaikų iš vienos šeimos
Datos: 2020 liepos 5 - 11 d. (Trakeliai, Birštono r.)
2020 liepos 12 - 18 d. (Žydiškės, Trakų r.)

Partneriai