Meniu
Uždaryti

ORO SKAUTAI NESKAUTAMS STOVYKLA

Dalyviai: 10 - 16 metų vaikai
Kaina: 225 Eur
219 Eur - registruojant grupę (4 ir daugiau)
205 Eur - 2 ir daugiau vaikų iš vienos šeimos
Datos: 2020 liepos 12 - 18 d.

“Oro skautai neskautams” stovykla – tai savaitės nuotykis ir susipažinimas su oro skautais.

Stovykloje veiksi kartu su savo bendraamžiais skautiškoje skiltyje, padedant vadovams pažinsi gamtos ir skautiškus ženklus, tinkamai susidėsi kuprinę ir įveiksi skautišką žygį, vakarais su naujais draugais prie laužo žaisi, dainuosi, vaidinsi, galėsi budėti prie laužo, išmoksi saugiai jį kūrenti ir prižiūrėti.

Programos įgyvendinimas paremtas pasaulyje pripažintu „skautiškuoju metodu“, kurio elementai yra mokymasis veikiant, mažų grupių sistema, gamtos pažinimas ir veikla joje, vadovo pavyzdys, asmeninio pažangumo sistema ir bendros taisyklės. Užsiėmimų veiklos organizuojamos pagal amžiaus grupes (9–12 m., 13–16 m.). Vaikai, veikdami mažose grupelėse (skiltyse), padedami vadovų, susikuria simboliką, prisiima pareigų, planuoja vakaro programos (skautiško laužo) įgyvendinimą, priima sprendimus, aptaria vykdytą veiklą. Aktyviųjų metodų pagalba dalyviai susipažįsta su skautiška veikla, mokosi stovyklos įrengimų konstravimo, eina į žygį, stebi gamtą, susipažįsta su gimtojo krašto kultūra ir istorija, mokosi saugiai elgtis prie laužo, naudotis įrankiais, atlieka kūrybines užduotis ir taip patiria skautiško nuotykio dvasią, įgydami gyvenimiškų įgūdžių, dar geriau pažindami save ir aplinką, surasdami naujų draugų.

Skautišką gyvenimą šioje stovykloje papildys aviacinė veikla. Susipažinsime su aviacijos istorija, sklandytuvais, lėktuvais, sraigtasparniais. Susipažinsime su sklandytuvo valdymu naudodamiesi aerodinaminiu treniruokliu, įsėdę į vaikišką vienvietį sklandytuvą LAK-16M. Planuojame pažintinį skrydį. Kiekvieną stovyklautoją patyrę pilotai paskraidins lėktuvu ratuką virš aerodromo arba pakilsime ir nutūpisime karšto oro balionu (skrydžio aukštį ribos virvės ilgis). Lankysimės kaimynystėje įsikūrusioje Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktinės bazėje, iš kurios saugoti sienos kyla sraigtasparniai.

Tai puiki proga pastovyklauti gamtoje, susirasti draugų, susipažinti su aviacija, pabūti ten, kur verda tikras lakūnų gyvenimas ir lėktuvai moja sparnais. Maloniai kviečiame!

Stovyklos dienotvarkė

08:00 – Keliamės, mankšta, prausimasis
08:45 – Rikiuotė
09:00 – Pusryčiai
10:00 – RYTINĖ PROGRAMA
13:00 – Pietūs, poilsis, laikas grupelėse, maudymasis
15:00 – POPIETINĖ PROGRAMA
18:00 – Rikiuotė, vakarienė, poilsis, pasiruošimas vakaro programai
20:00 – VAKARINĖ PROGRAMA
22:00 – Naktipiečiai, dienos aptarimas prie laužo, pasiruošimas miegui
23:00 – Tyla

Papildomai

Į stovyklą atveža ir iš jos vaikus pasiima tėveliai (globėjai) stovyklos organizatorių numatytu laiku. Į stovyklą vaikus reikia atvežti pirmą pamainos dieną tarp 10.00–12.00 val. Atvažiuoti pasiimti vaikų ir padėti jiems susitvarkyti reikia paskutinę pamainos dieną, nuo 10.00 val. O išvažiuoti iš stovyklos prašome po 12.00 val. vyksiančios stovyklos uždarymo rikiuotės, kurią maloniai kviečiame pasižiūrėti.

Stovyklos vadovai

Savaime suprantama, kad leidžiant vaiką į neįprastą stovyklą miške, svarbu yra patikimi vadovai ir įdomi programa. Stovykloms pradedame ruoštis dar sniegui nenutirpus, o “Skautai neskautams” stovyklose dirba jau ne pirmus metus skautaujantys vadovai, kurie turi daug stovyklinės ir žygių patirties. Vienai 7–10 vaikų grupei vadovauja vienas patyręs skautų vadovas, kuris yra baigęs Lietuvos skautijos vadovų mokymus, higienos, pirmos pagalbos ir turistinių stovyklų organizavimo kursus. Be grupelių vadovų ir jų padėjėjų, visai stovyklai vadovauja didelę skautišką patirtį turinti vadovų komanda: — stovyklos viršininkas, — komendantas, — programos vadovas, — ūkvedys ir maistininkas, — stovykloje pastoviai budi medikas. Kartu su 50 vaikų vienoje stovykloje dalyvauja 10-12 suaugusių skautų vadovų.

Stovyklos programa

Kiekvieną dieną stovyklos gyvenimas prasideda mankšta, prausimusi, rikiuote ir vėliavos pakėlimu su skautiškais šūkiais. Skautų dienos programą dalina pusryčiai, pietūs, vakarienė ir naktipiečiai. Stovykloje gyvename palapinėse, čia taip pat yra ko pasimokinti (kaip drabužius tvarkingai laikyti, kaip įsirengti savo batų džiovyklę ar indaują, kaip išsivirti maisto ant laužo). Kiekvieną dieną vyksta įvairi skautiška programa: žvalgome apylinkes, išmokstame naudingų dalykų, kurie vėliau praverčia įveikiant įvairias užduotis. Stovykloje vaikai visur dalyvauja su savo grupele, vadinama skiltimi. Visi kartu patiriame daug nuotykių. Su savo grupe leidžiamės į įvairius iššūkius tiek stovykloje, tiek už jos ribų. Taip pat, su suaugusių vadovų priežiūra, grupelė išbando įvairias stovyklos atsakomybes: valgio gamybą, vakarinį stovyklos laužo užkūrimą, budėjimą stovykloje ir kitas žvalgybines užduotis.

ORO SKAUTAI NESKAUTAMS STOVYKLA

Dalyviai: 10 - 16 metų vaikai
Kaina: 225 Eur
219 Eur - registruojant grupę (4 ir daugiau)
205 Eur - 2 ir daugiau vaikų iš vienos šeimos
Datos: 2020 liepos 12 - 18 d. (Paluknio aerodromas, Trakų r.)

Partneriai