Savanorystė skautijoje – ne tik duodame, bet ir gauname

2021-08-18

Skautai – mokyklinis būrelis? Mitas – žmonės visame pasaulyje skautauja iki gyvenimo galo, o Lietuvos skautijoje veikia šimtai suaugusių savanorių. Nors duodami įžodžius pasižadame veikti skautijos gerovei ir kilniais darbais kurti geresnį pasaulį, skautaudami ne tik duodame, tačiau ir gauname. Tad šį kartą apie tai, ką skautavimas suteikia suaugusiems. 

Skautiška bendruomenė

Miške ryšys geresnis! Jei panorėsi penktadienį pakilęs nuo darbo stalo iškeliauti į mišką, pavakaroti prie laužo ir atsiriboti nuo miesto šurmulio – bendraminčių tikrai rasi skautų aplinkoje. Skautaudami kartu leidžiamės į naujas patirtis, mokome ir mokomės, puoselėjame gilias judėjimo tradicijas ir taip tampame šeima. Čia mus suartina bendri interesai, puoselėjamos idėjos, kartu patiriami įsimintini momentai – nuo nuotykingo, iššūkių kupino žygio, kuomet draugui atiduodi paskutines sausas kojines, iki drauge prieš vėliavą duoto įžodžio.

skautai vadovai

Savirealizacija

Nors skautavimas dažnam asocijuojasi tik su žygiais ir stovyklomis, savanorystė skautijoje apima begalę skirtingų galimybių: galbūt išpildysi save dirbant su vaikais ar organizuojant renginius? O gal tapsi tikru žygių ekspertu ir taip atrasi gražiausius gamtos kampelius? Dar čia gali nešti skautijos ir Lietuvos vėliavas keliaujant po pasaulį, atrasti naujus hobius – nuo stovyklavimo iki buriavimo, ar net dominančią profesinę sritį.  

skautavimas suaugusiems - skautai neskautams zygis

Kompetencijos

Skautų tarpe turime ir prezidentą Valdą Adamkų, ir pirmuosius kosmonautus, kuriems judėjime įgyta patirtis neabejotinai pravertė pasiekiant aukštų profesinių rezultatų. Skautaudami išmokstame įsivertinti savo stiprybes bei silpnybes, atrandame sritis, kuriose norime tobulėti labiausiai. Vienos jų – susijusios su charakterio savybėmis, vertybėmis, kitos – su konkrečiais įgūdžiais ir žiniomis.

Veikdami skautiškoje aplinkoje visi daugiau ar mažiau išmokstame dirbti su vaikais ir jaunimu – ypač jei savanorystės kelyje pasirenkame būti vaikų vadovais . Vadovaujant vaikų ar jaunimo grupei tenka išmokti mokyti, įtraukti, sudominti, taikyti neformalaus ugdymo metodiką, komunikuoti su vaikų tėvais, organizuoti įvairaus masto renginius, bendradarbiauti su potencialiais rėmėjais ir kt. Greičiausiai sutiksite – tokie įgūdžiai neabejotinai naudingi augantiems jauniems pedagogams, projektų vadovams, lyderiams, įvairių sričių profesionalams.

Skautavimas suteikia galimybę išbandyti tai, ko įprastai gyvenime galbūt niekada neišbandytum – vieną savaitgalį čia leidiesi pačių sukonstruotu plaustu per upę, kitą – tampi tikru miško virtuvės šefu, trečią – organizuoji gyvenimo nuotykį daugybei vaikų. Išvykimas savaitgaliui į gamtą, laužo kūrimas per lietų, statinių konstravimas pasitelkiant gamtos medžiagas ir atvirumas naujiems patyrimams padeda atsiriboti nuo kasdienybės rūpesčių, realizuoti save, stiprinti fizinę ir emocinę sveikatą. 

skautai neskautams - skautu vadovu pramogos

Savanoriauti Lietuvos skautijoje – verta. Patys išbandėme ir rekomenduojame prisijungti į šį gyvenimo nuotykį, kuriame laukia atsisveikinimas su komforto zona, laikas gamtoje, nuolatinis mokymasis, tradicijos, simbolika ir intriguojančios paslaptys. Suprantame, kad prisijungti į organizaciją vyresniame amžiuje gali būti ne taip drąsu, kaip vaikystėje, kai į bet kokias avantiūras leisdavomės stačia galva, todėl kviečiame pirmiausia susiekti su mumis el. paštu skautai@neskautams.lt arba Facebook žinute ir pasikalbėti apie galimybes prisidėti prie Lietuvos skautijos veiklos.

Partneriai